Menu Główne

Komunikat Zarządu KS MZPN 29/06/2018

       

KOMUNIKAT ZARZĄDU KOLEGIUM SĘDZIÓW Mazowieckiego ZPN 
29/06/2018

Zarząd KS MZPN informuje:

1. Sędziowie Główni Szczebla Centralnego – sezon 2018 / 2019

Zarząd Kolegium Sędziów PZPN podał do publicznej wiadomości decyzje jakie zostały podjęte na posiedzeniach w dniach 8 – 9.06.2018 r. dotyczące sędziów głównych.

Sędziowie zawodowi:

Jakubik Krzysztof – WS Siedlce

Kwiatkowski Tomasz – WS Warszawa

Marciniak Szymon – WS Płock

Raczkowski Paweł – WS Warszawa

Top Amator A

Marciniak Tomasz – WS Płock

Szczech Łukasz – WS Warszawa

Kolega Tomasz Marciniak z WS Płock awansował z grupy Top Amator B do grupy Top Amator A. Gratulujemy.

 

Top Amator B

Urban Piotr – WS Warszawa

Załęski Sebastian – WS Ciechanów-Ostrołęka

 

2. Obserwatorzy Szczebla Centralnego – sezon 2018 / 2019

Zarząd Kolegium Sędziów PZPN powołał następujących kandydatów na obserwatorów szczebla centralnego na sezon 2018 / 2019. Kurs unifikacyjny odbędzie się w Bełchatowie 13 – 15 lipca 2018 r.

Na liście znaleźli się:

1. Chmiel Jarosław – WS Warszawa

2. Jenda Krzysztof – WS Siedlce

3. Karkut Marek – WS Warszawa

4. Kołodziejski Andrzej – WS Warszawa

5. Kozieł Dariusz – WS Warszawa

6. Szulc Marcin – WS Warszawa

7. Tenczyński Piotr – WS Warszawa

8. Śmietanka Łukasz – WS Radom

9. Wróbel Tomasz – WS Radom

10. Ziółkowski Grzegorz – WS Płock

 

Jak informuje KS PZPN, kandydaci nabierają uprawnień obserwatora szczebla centralnego po zaliczeniu egzaminów oraz po zatwierdzeniu przez Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej. Kandydaci poddani zostaną testowi teoretycznemu z Przepisów Gry (30 pytań) oraz testowi video, który opierać się będzie na materiałach wydanych przez UEFA, tj. UEFA RAP DVD 2017:1 oraz UEFA RAP DVD 2017:2. Egzaminy zaliczeniowe dla obserwatorów szczebla centralnego odbędą się 13-15 lipca 2018 r. w hotelu „Wodnik” – Bełchatów.

 

3. Sędziowie Asystenci Szczebla Centralnego – sezon 2018 / 2019

Sędziowie Asystenci Zawodowi:

1. Listkiewicz Tomasz – WS Warszawa

2. Obukowicz Michał – WS Warszawa

3. Sokolnicki Paweł – WS Płock

4. Wójcik Kamil Arkadiusz – WS Warszawa

 

Sędziowie Asystenci Ekstraklasy:

1. Lisowski Marcin – WS Warszawa

2. Niemirowski Tomasz – WS Warszawa

3. Pierściński Michał – WS Warszawa

4. Wójcik Jakub – WS Warszawa

 

Sędziowie Asystenci Szczebla Centralnego:

1. Nejman Krzysztof – WS Płock

2. Rosa Bolesław – WS Warszawa

3. Sierant Filip – WS Warszawa

 

4. Sędziowie III ligi – sezon 2018 / 2019

1. Baranowski Kamil – WS Siedlce

2. Chmielewski Kamil – WS Warszawa

3. Chojnacki Piotr – WS Warszawa

4. Hodowicz Wojciech – WS Warszawa

5. Jenda Mateusz – WS Warszawa

6. Makowiecki Radosław – WS Ciechanów-Ostrołęka

7. Malinowski Przemysław – WS Warszawa

8. Mandes Krzysztof – WS Warszawa

9. Rzucidło Piotr – WS Warszawa

10. Wójcik Karol – WS Siedlce

Awans do grona sędziów III ligi uzyskał kolega Krzysztof Mandes z WS Warszawa. Gratulujemy.

Egzaminy sędziów III ligi odbędą się w dniach 20-22 lipca 2018 r. w hotelu „Wodnik” – Bełchatów.

 

5. Obserwatorzy III ligi – sezon 2018 / 2019

1. Borski Marcin – WS Warszawa

2. Czajkowski Tomasz – WS Warszawa

3. Garwicki Tomasz – WS Płock

4. Gromek Ireneusz – WS Warszawa

5. Gudyn Jacek – WS Warszawa

6. Kleszcz Adam – WS Siedlce

7. Kownacki Dariusz – WS Ciechanów-Ostrołęka

8. Roguski Rafał – WS Warszawa

Egzaminy zaliczeniowe dla Obserwatorów III ligi odbędą się 20-22 lipca 2018 r. w hotelu „Wodnik” – Bełchatów.

 

6. Sędziowie IV ligi – sezon 2018 / 2019

1. Borkowski Michał - WS Radom

2. Chrząstek Norbert - WS Radom

3. Falencki Marcin - WS Ciechanów-Ostrołęka

4. Grzeszczak Patryk - WS Warszawa

5. Gwiazda Paweł - WS Ciechanów-Ostrołęka

6. Indyka Jakub WS Radom

7. Karpiński Tomasz - WS Płock

8. Kmita Szymon WS Warszawa

9. Korycki Krzysztof WS Warszawa

10. Kuciel Krzysztof WS Warszawa

11. Kupidura Łukasz – WS Radom

12. Lewandowski Jakub WS Warszawa

13. Lewandowski Marek WS Warszawa

14. Lewandowski Piotr WS Warszawa

15. Mandes Piotr WS Warszawa

16. Marcinkowski Piotr WS Warszawa

17. Matlęga Łukasz WS Płock

18. Pietrzyk Maciej WS Warszawa

19. Posuniak Maciej WS Radom

20. Replin Przemysław WS Siedlce

21. Rybus Piotr WS Warszawa

22. Rychlewski Karol WS Ciechanów-Ostrołęka

23. Rzechółko Kamil WS Płock

24. Suwała Łukasz WS Radom

25. Sypniewski Jakub WS Warszawa

26. Szczęsny Krzysztof WS Warszawa

27. Szczytniewski Damian WS Płock

28. Tokarzewski Grzegorz WS Ciechanów-Ostrołęka

29. Trawiński Łukasz WS Warszawa

30. Trawiński Mateusz WS Warszawa

31. Trędowicz Adam WS Siedlce

32. Wolski Kamil WS Siedlce

Egzamin dla Sędziów IV Ligi odbędzie się w dniach 28-29.07.2018 r. Szczegółowy harmonogram podany jest w punkcie 9.

 

7. Obserwatorzy IV ligi – sezon 2018 / 2019

1. Galas Wiesław WS Siedlce

2. Jastrzębski Piotr WS Siedlce

3. Jenda Paweł WS Warszawa

4. Kuźniak Franciszek WS Warszawa

5. Listkiewicz Michał WS Warszawa

6. Maciejewski Daniel WS Radom

7. Mądrzak Artur WS Warszawa

8. Mianowski Krzysztof WS Warszawa

9. Mulawka Jacek WS Ciechanów-Ostrołęka

10. Oleksiewicz Dariusz WS Płock

11. Rostkowski Rafał - WS Warszawa

12. Sieński Jan  WS Ciechanów-Ostrołęka

13. Siwiec Tomasz WS Radom

Egzamin dla Obserwatorów odbędzie się w dniu 29.07.2018 r. w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im. Andrzeja Zalewskiego ul.Płużańskiego 30, 26-630 Jedlnia-Letnisko. Szczegółowy harmonogram podany jest w punkcie 9.

 

8. Kandydaci na sędziów IV ligi – sezon 2018 / 2019

1. Dzięgielewski Cezary – WS Ciechanów-Ostrołęka

2. Domżał Karol – WS Płock

3. Sochaj Marcin – WS Radom

4. Sokołowski Marcin – WS Siedlce

5. Piotrowski Damian – WS Warszawa

6. Więckowski Michał – WS Warszawa

Wyżej wymienieni kandydaci zostaną mianowani sędziami 4 ligi po zaliczeniu egzaminu teoretycznego i kondycyjnego w terminie 28-29.07.2018. Dodatkowo kandydaci na sędziów IV ligi proszeni są o przesłanie swojego zdjęcia profilowego na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

9. Harmonogram kursu - jesień 2018

Poniżej przedstawiamy wstępny harmonogram kursu dla sędziów IV Ligi (28-29.07) i Obserwatorów (29.07):

Sobota 28.07

10.00 Przyjazd uczestników na stadion w Kozienicach, rejestracja uczestników, pobranie numerów startowych

10.30 Biegi krótkie – I grupa

10.50 Bieg interwałowy – I grupa

11.00 Biegi krótkie – II grupa

11.20 Bieg interwałowy – II grupa

Przejazd do hotelu w Jedlni – Letnisko

14.00 Obiad

15.30 Szkolenie – I blok

17.15 Spotkanie operacyjne w sprawie obsad sędziów

17.30 Prezentacja

18.00 Spotkanie sędziów z Przewodniczącym KS MZPN

20.00 Kolacja, grill

Niedziela 29.07.

10.00 Egzamin teoretyczny sędziów i obserwatorów

11.00 Szkolenie – blok II

13.30 Ogłoszenie wyników egzaminów i zakończenie kursu

14.00 Obiad

15.00 Wyjazd z hotelu

Aby egzamin kondycyjny był uznany za zdany należy zaliczyć poniższe testy.

Biegi krótkie:

6 x 40 m - limit 6,2 s

Interwał:

12 okrążeń - 15 / 20 s

Podział na grupy zostanie podany do dnia 25.07.2018 r.

      Sekretarz KS MZPN                                                                     Przewodniczący KS MZPN

    / - /                                                                                                      / - / 
Rafał Roguski                                                                                      Marcin Borski