Menu Główne

Szymon Marciniak sędzią Superpucharu Europy 2018!

Dopiero co się rozpoczął sezon 2018 / 2019, a już mamy pierwszą kapitalną informację! Jak informuje oficjalna strona UEFA, Szymon Marciniak został wyznaczony na sędziego meczu o Superpuchar Europy 2018!

Mecz, który poprowadzi Szymon to prawdziwa gratka dla kibiców na całym świecie. Zdobywca Pucharu Europy Real Madryt zagra ze zwycięzcą Ligi Europy - Atletico Madryt. Będą to "derby Madrytu". Mecz odbędzie się na stadionie Lilleküla w Tallinie (Estonia). Spotkanie wyznaczono na 15 sierpnia 2018 r. o godzinie 21:00.

37-letniemu Szymonowi asystować będzie jego stały zespół w rozgrywkach pod egidą UEFA: Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz - jako sędziowie asystenci. Radosław Siejka wyznaczony został na rezerwowego sędziego asystenta. Dodatkowymi sędziami asystentami będą Paweł Raczkowski i Tomasz Musiał.UEFA wyznaczyła rumuna Ovidiu Alin Hategan na sędziego technicznego.

Przypomnijmy, że Szymon Marciniak jest sędzią międzynarodowym od 2011 roku. Będzie to dla niego 58 spotkanie w ramach rozgrywek UEFA. W sezonie 2017 / 2018 sędziował w 4 meczach Ligi Mistrzów, w tym mecz 1/16 pomiędzy Tottenhamem Londyn a Juventusem Turyn.

Ciekawostką jest to, że Szymon był sędzią technicznym podczas finałowego spotkania Ligi Europy 2018, gdzie Atletico Madryt wygrało z Olimpique Marsylia. Dodatkowo w 2016 roku w Trondheim w meczu o Superpuchar Europy 2016 również był sędzią technicznym , gdzie Real Madryt wygrał z F.C. Sevillą.

Kolegom gratulujemy i życzymy samych trafnych decyzji!