Menu Główne

Za nami XVII Mistrzostwa Mazowsza Sędziów w Halową Piłkę Nożną

Za nami XVII Mistrzostwa Mazowsza Sędziów w Halowej Piłce Nożnej.

W turnieju udział wzięły drużyny:

WS Płock (gospodarze)

WS Ciechanów – Ostrołęka

WS Radom

WS Siedlce

WS Warszawa

Turniej, jak co roku, otworzył Prezes Mazowieckiego ZPN Pan Zdzisław Łazarczyk. Życzył wszystkim przede wszystkim udanej gry, braku kontuzji i kontrowersji sędziowskich.

Grano 2x10 min + przerwa na zmianę stron. Sędziami byli koledzy z Kolegium Sędziów Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.

W pierwszym spotkaniu obrońcy tytułu oraz gospodarze zagrali z kolegami z WS Radom. Jak przystało na mistrzów pewnie pokonali oni swoich rywali 5:2.

W drugim spotkaniu WS Warszawa zagrał z WS Siedlce. Po emocjonującym i niezwykle zaciętym spotkaniu padł wynik 3:3.

Do trzeciego pojedynku w turnieju przystąpili sędziowie z WS Ciechanów – Ostrołęka i obrońcy tytułu. Początek spotkania zapowiadał ogromne emocje. WS Ciechanów – Ostrołęka prowadził 1:0, ale nie wykorzystał swoich szans na podwyższenie wyniku. Jak mówi stare piłkarskie porzekadło „niewykorzystane sytuacje lubią się mścić” i tak też było w tym przypadku. WS Płock odrobił straty i strzelił jeszcze kilka goli. Ostatecznie gospodarze z Płocka wygrali 6:4.

W kolejnym spotkaniu WS Radom znowu musiał uznać wyższość kolegów z innego Wydziału Sędziowskiego. Tym razem przegrał 2:4 z WS Siedlce.

Nigdy nie brakuje emocji w spotkaniach pomiędzy WS Warszawa a WS Ciechanów – Ostrołęka. Nie inaczej było i tym razem. Duża liczba sytuacji bramkowych przełożyła się na liczbę zdobytych bramek. W końcowym rozrachunku WS Warszawa pokonał WS Ciechanów – Ostrołęka 5:3.

Kto spodziewał się dramaturgii w spotkaniu pomiędzy WS Płock a WS Siedlce ten mógł się poczuć rozczarowany. Wynik 6:1 dla WS Płock odzwierciedla przebieg spotkania.

Prawdziwy festiwal strzelecki urządzili sobie sędziowie z WS Ciechanów – Ostrołęka oraz WS Radom. W tym spotkaniu padło najwięcej bramek w całym turnieju jak się okazało, bo aż 11. 7 strzelili „gwizdki” WS Ciechanów – Ostrołęka i wygrali całe spotkanie 7:4.

Ósmy mecz to najważniejsze i najbardziej zacięte spotkanie Turnieju. W owym meczu WS Płock podejmował WS Warszawa. Sędziowie ze stolicy Polski, aby myśleć o zwycięstwie w turnieju musieli wygrać to spotkanie. Czy to im się udało? Byli tego bliscy, strzelili 2 bramki, ale to gospodarze z Płocka byli lepsi w ostatecznym rozrachunku i strzelili o jednego gola więcej. Wygrali 3:2 i po tym meczu już wiedzieliśmy, że WS Płock obroni tytuł wywalczony w 2017 roku w Sobolewie.

Mecze 9 i 10 ostatecznie ukształtowały tabelę. WS Siedlce pokonali WS Ciechanów-Ostrołęka, natomiast WS Warszawa wygrywając 7:3 z WS Radom zapewniło sobie II miejsce w turnieju.

Harmonogram spotkań:

 

Nr meczu

Spotkanie pomiędzy:

Wynik

1

WS PŁOCK – WS RADOM

    5:2

2

WS SIEDLCE – WS WARSZAWA

    3:3

3

WS CIECHANÓW-OSTROŁĘKA – WS PŁOCK

    4:6

4

WS SIEDLCE - WS RADOM

    4:2

5

WS CIECHANÓW-OSTROŁĘKA – WS WARSZAWA

    3:5

6

WS SIEDLCE – WS PŁOCK

    1:6

7

WS CIECHANÓW-OSTROŁĘKA – WS RADOM

    7:4

8

WS PŁOCK – WS WARSZAWA

    3:2

9

WS SIEDLCE – WS CIECHANÓW-OSTROŁĘKA

    6:3

10

WS WARSZAWA – WS RADOM

    7:3

 

MVP turnieju został Przemysław Michalski (WS Płock).

Najlepszym strzelcem turnieju został Damian Szczytniewski (WS Płock) – 8 bramek.

Najlepszym bramkarzem został  Tomasz Pakieła (WS Warszawa)

Najlepszym zawodnikiem WS Siedlce został wybrany Wasiuk Paweł

Najlepszym zawodnikiem WS Ciechanów - Ostrołęka został wybrany Rychlewski Karol

Najlepszym zawodnikiem WS Radom został wybrany Indyka Jakub

Najlepszym zawodnikiem WS Płock został wybrany Michalski Przemysław

Najlepszym zawodnikiem WS Warszawa został wybrany Piotrowski Damian

Kadra Wydziału Sędziowskiego Płock:

Przemysław Michalski, Damian Szczytniewski, Wojciech Młotkowski, Maciej Żłodecki, Tomasz Karpiński, Adam Ablewski, Jarosław Machowski, Łukasz Matlęga, Kamil Rzechółko, Kamil Śniecikowski.  
Trener: Przemysław Michalski
kierownik: Rafał Szczytniewski.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkich za duże emocje!

Panu Dariuszowi Kluge, Prezesowi Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej oraz Przewodniczącemu Wydziału Sędziego Płock, gratulujemy wzorowej organizacji turnieju! :-)