Zmarł Tadeusz Diakonowicz

W wieku 74 lat zmarł były sędzia i obserwator Kolegium Sędziów Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej kolega Tadeusz Diakonowicz.
Od 1972 roku jego macierzystym Wydziałem Sędziowskim był okręg Warszawa, który w latach 1984-1990 reprezentował w najwyższej klasie rozgrywek ligowych w Polsce.
W latach 1986-1990 reprezentował Kolegium Sędziów PZPN na arenie międzynarodowej jako sędzia FIFA.
Po zakończeniu czynnej kariery sędziowskiej, w latach 1990-2007, został cenionym obserwatorem na szczeblu centralnym. W tym samym czasie bierze aktywny udział w pracach Kolegium Sędziów PZPN jako członek Zarządu oraz członek Centralnej Komisji Szkoleniowej.
W 1999 roku, na krótki okres czasu, zostaje Przewodniczącym Kolegium Sędziów PZPN. Aktywnie działa w strukturach Zarządu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej jako Członek Prezydium.
W 2002 roku, na wniosek Ministra Edukacji Narodowej i Sportu, za zasługi dla rozwoju sportu zostaje odznaczony przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego Złotym Krzyżem Zasługi.
Polski Związek Piłki Nożnej, w 2004 roku, nadaje mu tytuł Honorowego Sędziego.
Rodzinie i Bliskim zmarłego, wszyscy członkowie Kolegium Sędziów Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, składają wyrazy szczerego współczucia.   

                                                                                                                                                      Zarząd KS MZPN