Krzysztof Jakubik poprowadzi mecz o Superpuchar Kosowa

Polski arbiter Krzysztof Jakubik został wyznaczony jako sędzia główny meczu o Superpuchar Kosowa pomiędzy FC Ballkani a KF Lappi. Spotkanie zostanie rozegrane 21 stycznia w tureckiej Antalyi.

Dla Jakubika będzie to pierwsze spotkanie o stawkę poprowadzone w 2023 roku. Arbiter z Siedlec wraz z grupą kilkudziesięciu innych sędziów przebywa obecnie na zgrupowaniu w Turcji. Polscy rozjemcy odbywają szkolenia (prowadzone między innymi przez Włocha Matteo Trefoloniego), przygotowują się do rundy wiosennej rozgrywek ligowych oraz prowadzą mecze sparingowe. W meczu o Superpuchar Kosowa Jakubikowi na liniach pomagać będą Arkadiusz Kamil Wójcik i Bartosz Heinig. Arbitrem technicznym wyznaczono Damiana Sylwestrzaka. Dla całej czwórki to spore wyróżnienie i świetny sprawdzian przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych w Polsce.W rundzie jesiennej Krzysztof Jakubik poprowadził na krajowych boiskach dziesięć spotkań PKO BP Ekstraklasy, trzy potyczki w Fortuna 1. Lidze oraz dwa mecze Fortuna Pucharu Polski. Był również rozjemcą trzech spotkań w europejskich pucharach i jednego towarzyskiego meczu kadr U-21 (Niemcy – Francja).

W meczu o Superpuchar Kosowa zmierzą się FC Ballkani – obecny mistrz kraju oraz KF Lappi, zdobywca Pucharu Kosowa i obrońca Superpucharu. Starcie zostanie rozegrane 21 stycznia o godz. 15:00 w tureckiej Antalyi. Piłkarzem FC Ballkani jest Veton Tusha, który w sezonie 2021/2022 rozegrał w PKO BP Ekstraklasie trzy spotkania w barwach Bruk-Bet Termaliki Nieciecza.

źródło/laczynaspilka.pl