Nie żyje Jerzy Figas

„Żegnając przyjaciela, nie płacz, ponieważ jego nieobecność ukaże ci to, co najbardziej w nim kochasz.”

Z przykrością informujemy o śmierci naszego Kolegi

Śp. Jerzego FIGASA

Byłego członka Zarządu PZPN, Kolegium Sędziów PZPN, Centralnej Komisji Szkoleniowej KS PZPN, Zarządu KS MZPN , Prezesa ROZPN i Komisji Sędziowskiej w Radomiu, redaktora naczelnego czasopism „Sędzia” i „Polska Piłka”.

Żegnamy wielkiego Prezesa, a przede wszystkim wielkiego Człowieka. Oddanego miłośnika futbolu w pełnym tego słowa znaczeniu. Sędziego piłkarskiego i działacza z powołania, który zabiegał o dobre imię całego środowiska sędziowskiego w Polsce, a który jednocześnie był przywiązany do swojego regionu i miasta.

Jerzy Figas był skromną, życzliwą i wspaniałą osobą o wytwornych manierach.  Zawsze pochylał się nad drugą osobą, która była w potrzebie. Nigdy nie przeszedł obojętnie wobec ludzkiej krzywdy. Był człowiekiem, który wysłuchał każdego i wspierał dobrym słowem. Był pełen dobroci i wewnętrznego ciepła.  Miał ogromny dar operowania słowem. Kiedy wypowiadał się na tematy sędziowskie, mówił nie tylko kompetentnie, ale zawsze w sposób żywy i interesujący. Był „symbolem” organizacji sędziowskiej i inspiracją dla wielu pokoleń sędziowskich. Wiódł życie w iście sprinterskim tempie, stąd wiele spraw przychodziło Mu załatwić „na wczoraj”.  Z Komisją Sędziowską w Radomiu był związany od zawsze do samego końca…  

Prezesie Jurku do zobaczenia na „wiecznych” boiskach…..

Rodzinie, bliskim i wszystkim, których ta śmierć poruszyła i napełniła smutkiem    przekazujemy wyrazy naszego współczucia.